Tiyatroya gitmeyen toplumlar
Sık sık oyuna gelirler...
Ali Erdoğan


Ana Sayfa  |   Kabare Dev Aynası  |  Ali Erdoğan  |  Oyunlar  |  Oyun Programı  |  İletişim  |  Ziyaretçi Defteri

 
Şiddetten Kaçan Kadınlar Tiyatro Sahnesinde Buluştu

Kadıköy Belediyesi Kadın Konukevi'nde Kalan 12 Kadın, Yaşadıkları Şiddeti, Acıyı Tiyatro Sahnesinde Canlandırdı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Kapsamında Tiyatro Sanatçısı Hayal Atan'ın Yazıp Yönettiği "Kadın İnsanoğlunun Anasıdır" Adlı Oyunla İlk Kez Sahneye Çıktı.

Kadıköy Belediyesi Kadın Konukevi'nde kalan 12 kadın, yaşadıkları şiddeti, acıyı tiyatro sahnesinde canlandırdı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında tiyatro sanatçısı Hayal Atan'ın yazıp yönettiği "Kadın İnsanoğlunun Anasıdır" adlı oyunla ilk kez sahneye çıktı. Yıllarca duygu ve düşüncelerini, gördükleri şiddeti kendi içlerinde yaşayan ve herkesten saklayan kadınlar ilk kez kendilerini oynayarak kimi zaman komik kimi zaman dramatik öykülerle hayatlarının bir dönemini seyircilerle paylaştılar.
 
Kadınların oyunundan sonra Ali Erdoğan'ın "Utanç Yolu" adındaki töre cinayetlerini anlatan belgeseli ücretsiz olarak sergilendi. Şiddetten kaçarak tiyatro sahnesinde buluşan kadınlar, toplumda değerlerinin anlaşılamadığını söyledi. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, Türk toplumunda kadının yerinin söze gelince baş taçlarımız olarak değerlendirildiğini ama uygulamalarda kadının adının olmadığını ifade etti. Ücretsiz olarak gösterimi yapılacak oyunun ilk gösterimi Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Oyun daha sora Kuşadası'na turneye çıkacak.

06.03.2007 
BİLET ALIN !

Devam Eden Oyunlar
 

VATAN KURTARAN ŞABAN

YA TUTARSA?

ALİ ERDOĞAN'ın kitapları İMGE KİTABEVİ'inde..

BİZE BİR HALLER OLDU

Şakayla Söyler Haldun Taner

Kabare Dev Aynası Oyun Programı için
Tıklayın!

KATEGORİLER  
   Haberler
   Kabare Hakkında
   Herşey Dahil
   Televizyonda
   Reklam Filmi
   Videolar
   Çalışmalar
   Ziyaretçi Defteri

 
Mail List'e Katılın


 

Şakayla Söyler Haldun Taner Tanıtım Videosu

Şakayla Söyler Haldun Taner Vicdani Tiradı

Şakayla Söyler Haldun Taner Sarhoş Skeci

 
Webmaster: Can Törtop