Tiyatroya gitmeyen toplumlar
Sık sık oyuna gelirler...
Ali Erdoğan


Ana Sayfa  |   Kabare Dev Aynası  |  Ali Erdoğan  |  Oyunlar  |  Oyun Programı  |  İletişim  |  Ziyaretçi Defteri

 
Kriton Cüri Gönüllüleri Yollar oyununu sahneledi!

Ali Erdoğan'ın yazdığı, YOLLAR kabaresi HAYAL ATAN'ın rejisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde saat 13.00'de Caddebostan Kültür Merkezi A salonunda sergileniyor. Anadolu'nun bir çok ilinde ve ilçesinde değişik gruplar tarafından sergilenen YOLLAR bu kez Kozyatağı Kriton Curi Parkı Gönüllüleri Tiyatro Topluluğu tarafından sergileniyor. İkinci Bahar Komitesi'nin düzenlediği etkinlik seyircilerin ilgisini bekliyor.

Hayatlarında ilk kez sahneye adım atacak olan gönüllüleri sahne için yüreklendiren, teşvik eden ve bu inancı aşılayan yönetmen Hayal Atan, emeklerinin boşa gitmeyeceğini ,kendilerini izleyecek olan seyircilerin eğlenceli bir gün geçireceklerini söylüyor. Aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Konuk Evi'nde kalan şiddet gören kadınlardan da tiyatro kuran ve onları sahneye çıkarıp onlara güven aşılayan Hayal Atan, uzun yıllar tiyitro sahnelerinde sahne tozu yutmuş pofesyonel bir oyuncu. İlk kez sahneye çıkacak olan oyuncular ise :
Esra Aktaş, Gülten Karahan, Zerrin Gün, Nazire Balioğlu, Gönül Ergin, Feriha Özer, Ülkü Ertan, Gülşen Göksel, Fetiye Derinoğlu, Zuhal Özaydın, Belkıs Genç ve Necla Tezcanlı.
 
Oyunun yönetmeni Hayal Atan'ın anlatıcı rolünü üstlendiği güldürünün sonunda ise Ali Erdoğan'ın LÜTFEN FARK ETMEYİNİZ kitabındaki töre cinayetini eleştirdiği UTANÇ YOLU şiirinin klibi gösterilecek. Hayal Atan onları yüreklendirip sahneye çıkarmış sizler de alkışlayıp moral verin bizce...

03.07.2008 
BİLET ALIN !

Devam Eden Oyunlar
 

VATAN KURTARAN ŞABAN

YA TUTARSA?

ALİ ERDOĞAN'ın kitapları İMGE KİTABEVİ'inde..

BİZE BİR HALLER OLDU

Şakayla Söyler Haldun Taner

Kabare Dev Aynası Oyun Programı için
Tıklayın!

KATEGORİLER  
   Haberler
   Kabare Hakkında
   Herşey Dahil
   Televizyonda
   Reklam Filmi
   Videolar
   Çalışmalar
   Ziyaretçi Defteri

 
Mail List'e Katılın


 

Şakayla Söyler Haldun Taner Tanıtım Videosu

Şakayla Söyler Haldun Taner Vicdani Tiradı

Şakayla Söyler Haldun Taner Sarhoş Skeci

 
Webmaster: Can Törtop